Rohana Wheels RFX2 Gloss Red 20x11 | 5x112 (RFX220115112R28D)
Item is in stockHurry! Low inventoryItem is out of stock Item is unavailable
Quantity
Notes
SHIPPING - RETURNS - WARRANTY - CANCELLATION POLICY
Email: Sales@Speedzoneweb.com
Call: 407-846-8430
Text: 407-749-6314
Frequently Asked Questions
Brand:Rohana Wheels
SKU:ROH RFX220115112R28D
Manufacturer Part Number:ROH RFX220115112R28D
5x112 20x11 +28mm RFX2 in Gloss Red by Rohana Wheels
Features
  • Color: Gloss Red
  • Model: RFX2
  • Wheel Size: 20 in.
  • Wheel Width: 11 in.
  • Offset: +28mm
  • Bolt Pattern: 5x112mm
  • Backspacing: 7.1 in.
  • Frontspacing: 4.9 in.
  • Hub Bore: 66.56mm
  • Material: Rotary Forged
Applications
  • Universal 5x112mm (Please review the specs of the wheel to your vehicle prior to purchase)