AVID1 AV6 Hyperblack 18x9.5 | 5x114.3 (AV0618955H18HB)
Item is in stockHurry! Low inventoryItem is out of stock Item is unavailable
Quantity
Notes
SHIPPING - RETURNS - WARRANTY - CANCELLATION POLICY
Email: Sales@Speedzoneweb.com
Call: 407-846-8430
Text: 407-749-6314
Frequently Asked Questions
Brand:AVID1
SKU:AV1 AV0618955H18HB
Manufacturer Part Number:AV1 AV0618955H18HB
5x114.3 18x9.5 +18mm AV6 in Hyperblack by AVID1
Features
  • Color: Hyperblack
  • Model: AV6
  • Wheel Size: 18 in.
  • Wheel Width: 9.5 in.
  • Offset: +18mm
  • Bolt Pattern: 5x114.3mm
  • Backspacing: 5.96 in.
  • Frontspacing: 4.54 in.
  • Hub Bore: 73.1mm
  • Material: Alloy
Applications
  • Universal 5x114.3mm (Please review the specs of the wheel to your vehicle prior to purchase)