Rohana Wheels RFX7 Gloss Black 20x11 | 5x120 (RFX720115120GB28R)
Item is in stockHurry! Low inventoryItem is out of stock Item is unavailable
Quantity
Notes
SHIPPING - RETURNS - WARRANTY - CANCELLATION POLICY
Email: Sales@Speedzoneweb.com
Call: 407-846-8430
Text: 407-749-6314
Frequently Asked Questions
Brand:Rohana Wheels
SKU:ROH RFX720115120GB28R
Manufacturer Part Number:ROH RFX720115120GB28R
5x120 20x11 +28mm RFX7 in Gloss Black by Rohana Wheels
Rohana Wheels specializes in forged concave luxury and performance wheels.
Features
  • Color: Gloss Black
  • Model: RFX7
  • Wheel Size: 20 in.
  • Wheel Width: 11 in.
  • Offset: +28mm
  • Bolt Pattern: 5x120mm
  • Backspacing: 7.1 in.
  • Frontspacing: 4.9 in.
  • Hub Bore: 74.1mm
  • Material: Rotary Forged
Applications
  • Universal 5x120mm (Please review the specs of the wheel to your vehicle prior to purchase)