Rohana Wheels RFX11 Brushed Bronze 22x10.5 | 5x130 (RFX11221055130BZ40)
Item is in stockHurry! Low inventoryItem is out of stock Item is unavailable
Quantity
Notes
SHIPPING - RETURNS - WARRANTY - CANCELLATION POLICY
Email: Sales@Speedzoneweb.com
Call: 407-846-8430
Text: 407-749-6314
Frequently Asked Questions
Brand:Rohana Wheels
SKU:ROH RFX11221055130BZ40
Manufacturer Part Number:ROH RFX11221055130BZ40
5x130 22x10.5 +40mm RFX11 in Brushed Bronze by Rohana Wheels
Features
  • Color: Brushed Bronze
  • Model: RFX11
  • Wheel Size: 22 in.
  • Wheel Width: 10.5 in.
  • Offset: +40mm
  • Bolt Pattern: 5x130mm
  • Backspacing: 7.32 in.
  • Frontspacing: 4.18 in.
  • Hub Bore: 71.5mm
  • Material: Rotary Forged
Applications
  • Universal 5x130mm (Please review the specs of the wheel to your vehicle prior to purchase)