Rohana Wheels RFX11 Brushed Bronze 19x11 | 5x120 (RFX1119115120BZ33)
Item is in stockHurry! Low inventoryItem is out of stock Item is unavailable
Quantity
Notes
SHIPPING - RETURNS - WARRANTY - CANCELLATION POLICY
Email: Sales@Speedzoneweb.com
Call: 407-846-8430
Text: 407-749-6314
Frequently Asked Questions
Brand:Rohana Wheels
SKU:ROH RFX1119115120BZ33
Manufacturer Part Number:ROH RFX1119115120BZ33
5x120 19x11 +33mm RFX11 in Brushed Bronze by Rohana Wheels
Features
  • Color: Brushed Bronze
  • Model: RFX11
  • Wheel Size: 19 in.
  • Wheel Width: 11 in.
  • Offset: +33mm
  • Bolt Pattern: 5x120mm
  • Backspacing: 7.3 in.
  • Frontspacing: 4.7 in.
  • Hub Bore: 72.56mm
  • Material: Rotary Forged
Applications
  • Universal 5x120mm (Please review the specs of the wheel to your vehicle prior to purchase)