AVID1 AV26 Matte Black 18x8.5 | 5x114.3 (AV2618855H35BK)
Item is in stockHurry! Low inventoryItem is out of stock Item is unavailable
Quantity
Notes
SHIPPING - RETURNS - WARRANTY - CANCELLATION POLICY
Email: Sales@Speedzoneweb.com
Call: 407-846-8430
Text: 407-749-6314
Frequently Asked Questions
Brand:AVID1
SKU:AV1 AV2618855H35BK
Manufacturer Part Number:AV1 AV2618855H35BK
5x114.3 18x8.5 +35mm AV26 in Matte Black by AVID1
Features
  • Color: Matte Black
  • Model: AV26
  • Wheel Size: 18 in.
  • Wheel Width: 8.5 in.
  • Offset: +35mm
  • Bolt Pattern: 5x114.3mm
  • Backspacing: 6.13 in.
  • Frontspacing: 3.37 in.
  • Hub Bore: 73.1mm
  • Material: Alloy
Applications
  • Universal 5x114.3mm (Please review the specs of the wheel to your vehicle prior to purchase)